Ο Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ενημερώνει τους Φιλάθλους και τα Μέλη του, ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία έκδοσης της Κάρτας Μέλους και της Κάρτα Φιλάθλου για τη σεζόν 2021-2022.

Προμηθευόμαστε ΟΛΟΙ την Κάρτα Μέλους και την Κάρτα Φιλάθλου. Συσπειρωνόμαστε, στηρίζουμε και υπερηφανευόμαστε για τον Ολυμπιακό!

ΣΤΗΡΙ-ΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ!

Greek

news

H τελετή λήξης του «1st Olympiacos Open Tennis Tournament By Tennis Holdem»

Mε απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το 1st Olympiacos Open Tennis Tournament By Tennis Hold'em, στις πανέμορφες εγκαταστάσεις της Ακαδημίας τένις του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π. Μετά από ένα μήνα συναρπαστικών αγώνων, με συνολικά 550 συμμετοχές, η αυλαία του ξεχωριστού αυτού Τουρνουά έπεσε το βράδυ της Τρίτης (27/7) με την τελετή λήξης.

Greek

news

Θετική παρουσία ο Χρήστου στα 100μ. ελεύθερο

Θετική ήταν η παρουσία του Απόστολου Χρήστου στα προκριματικά των 100 μέτρων ελεύθερο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής του συλλόγου μας, με επίδοση 48.50, «άγγιξε» την πρόκριση στον ημιτελικό του αγωνίσματος, την οποία έχασε για 6 εκατοστά του δευτερολέπτου, καταλαμβάνοντας την 18η θέση  (ο Βρετανός Γουάιτλ ήταν 16ος με χρόνο 48.44).

Greek

news

Σπουδαία εμφάνιση, κόντρα στην παγκόσμια πρωταθλήτρια Ιταλία!

Πραγματοποιώντας μια σπουδαία εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, η Εθνική μας ομάδα πόλο Ανδρών αναδείχθηκε ισόπαλη (6-6) με την παγκόσμια πρωταθλήτρια Ιταλία στο δεύτερο αγώνα της στον Α’ Όμιλο του ολυμπιακού τουρνουά στο Τόκιο.

Greek

news

Καλή εμφάνιση αλλά εκτός τελικού ο Χρήστου

Ο Απόστολος Χρήστου δεν κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση στον τελικό των 100μ. ύπτιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες που διεξάγονται στο Τόκιο, παρά το γεγονός ότι πραγματοποίησε μια πολύ καλή εμφάνιση στον ημιτελικό του αγωνίσματος τα ξημερώματα της Δευτέρας.

Greek

news

Πρωταθλήτριες Ελλάδας οι Νεάνιδες!

Πρωταθλητής Ελλάδας στις Νεάνιδες αναδείχθηκε ο Ολυμπιακός, καθώς οι «ερυθρόλευκες» επικράτησαν με 17-4 της Βουλιαγμένης στο μεγάλο τελικό που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής στο Κολυμβητήριο του Π. Φαλήρου.  Η ομάδα του Κώστα Χατζηδάκη πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση και ολοκλήρωσε ιδανικά τις υποχρεώσεις της στην τελική φάση. Στον ημιτελικό που είχε προηγηθεί το πρωί την Κυριακής ο Ολυμπιακός επικράτησε με 21-0 του Εθνικού ενώ είχε επιβληθεί με 12-1 του ΑΝΟ Γλυφάδας στο παιχνίδι του Α’ Ομίλου.

Greek

news

Ο απολογισμός των Κάλμπεργκ και Ντβόρακ στο Τόκιο

Η παρουσία των δυο αθλητριών του τμήματος επιτραπέζιας αντισφαίρισης του Ολυμπιακού στους Ολυμπιακούς Αγώνες, Κριστίνα Κάλμπεργκ και Γκάλια Ντβόρακ ολοκληρώθηκε.

Greek

news

Στον ημιτελικό των 100μ. ύπτιο ο Χρήστου!

Την πρόκριση στους ημιτελικούς των 100μ. ύπτιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο, εξασφάλισε ο Απόστολος Χρήστου. Ο Έλληνας πρωταθλητής του συλλόγου μας με χρόνο 53.77, προκρίθηκε με τον 15ο καλύτερο χρόνο στο σύνολο, τερματίζοντας στην 5η θέση στη σειρά του. Παρά το γεγονός ότι δεν πραγματοποίησε την καλύτερη δυνατή εμφάνιση, ο Απόστολος Χρήστου, εξασφάλισε την παρουσία του στη συνέχεια του αγωνίσματος. Τα ξημερώματα της Δευτέρας (5:30), θα διεκδικήσει την πρόκριση στον τελικό.

Greek

news

Iδανική πρεμιέρα στο Τόκιο και σπουδαία νίκη (10-9) επί της Ουγγαρίας!

Εντυπωσιακή ήταν η εκκίνηση της Εθνικής ομάδας Πόλο Ανδρών, στους Ολυμπιακούς Αγώνες καθώς συνοδεύτηκε από την σπουδαία νίκη με 10-9 επί της Ουγγαρίας για τον Α’ Όμιλο. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα υπό τις οδηγίες του Θοδωρή Βλάχου, επιβλήθηκε της πρωταθλήτριας Ευρώπης Ουγγαρίας η οποία έχει κερδίσει 9 χρυσά μετάλλια σε Ολυμπιακούς Αγώνες. Η εμφάνιση της Εθνικής ήταν εξαιρετική και άφησε υποσχέσεις για τη συνέχεια της κορυφαίας διοργάνωσης.

Greek

news

Οι 17 «ερυθρόλευκοι» των Ολυμπιακών Αγώνων!

Έντονο θα είναι το… στοιχείο του Ολυμπιακού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες που ξεκινούν στο Τόκιο καθώς 17 συνολικά «ερυθρόλευκοι» θα λάβουν μέρος στο κορυφαίο αθλητικό γεγονός παγκοσμίως. Συγκεκριμένα πρόκειται για 16 αθλητές-τριες  και τον ομοσπονδιακό τεχνικό Θοδωρή Βλάχο. Οι Έλληνες διεθνείς της #TeamHellas είναι 9 συνολικά με το πόλο σαν άθλημα να έχει την τιμητική του.