ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2019-2020
.

news

Ανακοίνωση για τα εισιτήρια με την Τρεντίνο

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π., για τον πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του CEV Cup, απέναντι στην Τρεντίνο που θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μ. Μερκούρη», την Τρίτη  26/2 και ώρα 19:00, ενημερώνει τους φίλαθλους του συλλόγου μας για τα εξής:

Greek

news

Κατέκτησαν το Κύπελλο οι Μίνι Κορασίδες

Greek

news

Κατοστάρα στην Πυλαία και τώρα η Orman Genclik

Ο Ολυμπιακός διέλυσε τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη με 100-52 για την 13η αγωνιστική της Α1 Γυναικών και συνεχίζει το αήττητο σερί του. Οι «ερυθρόλευκες» μετά τη νίκη στο PAOK Sports Arena έφτασαν στις 110 νίκες στο πρωτάθλημα και τις 128 σε όλες τις εγχώριες διοργανώσεις.

Greek

news

Αναχώρησε για το… μακρινό Κρανσογιάρσκ!

Με τελικό προορισμό το μακρινό Κρασνογιάρσκ στη Σιβηρία αναχώρησε το μεσημέρι της Κυριακής η αποστολή της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού ενόψει του πρώτου αγώνα της φάσης των «16» του Challenge Cup με αντίπαλο τη Ρωσική Γενισέϊ που θα διεξαχθεί την Τρίτη (21/1).

Greek

news

Πέρασε από τον Ιωνικό και τώρα το κύπελλο

Νικηφόρα μπήκε στο 2020 η ομάδα χάντμπολ του Ολυμπιακού, που πέρασε από την έδρα του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας, επικρατώντας με 25-18, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier.
Greek

news

Συνεχίζει μόνος πρώτος, 3-0 τον Παμβοχαϊκό

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2020 η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού, που επικράτησε με 3-0 σετ του Παμβοχαϊκού, στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», για την 9η αγωνιστική της Volleyleague. Οι «ερυθρόλευκοι», κατέκτησαν με άνεση το πρώτο σετ με 25-16, έδειξαν την ανωτερότητα τους στα κρίσιμα σημεία του δεύτερου σετ και έκαναν ο 2-0 στον αγώνα, για να πάρουν τη νίκη με το  25-15 στο τρίτο σετ.
Greek

news

Πριν την Orman Genclik, ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία

Greek

news

Ποδαρικό με το δεξί και τώρα η Κρασνογιάρσκ

Επιστροφή στην αγωνιστική δράση για την ομάδα βόλεϊ Γυναικών του Ολυμπιακού, που επικράτησε με άνεση του Πορφύρα με 3-0 σετ, στην αυλαία του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος. Στην αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής της Volleyleague, που διεξήχθη στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», οι νταμπλούχες Ελλάδας, μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητας τους στις φιλοξενούμενες.
Greek

news

Εκτός έδρας με Ιωνικό

Στην έδρα του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας δοκιμάζεται το Σάββατο (18/1) στις 20:30 η ομάδα Χάντμπολ του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής με την οποία ξεκινάει και πάλι η Handball Premier μετά τη διακοπή λόγω των εορτών και των υποχρεώσεων της Εθνικής Ομάδας.

Greek

news

Υποδέχεται τον Παμβοχαϊκό

Τον Παμβοχαϊκό στο Ρέντη, υποδέχεται το Σάββατο (18/1) στις 17:00, η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague. Οι «ερυθρόλευκοι» είναι έτοιμοι για την επανέναρξη του πρωταθλήματος μετά τη διακοπή που μεσολάβησε λόγω των εορτών. Μοναδικός στόχος της ομάδας του Φερνάντο Μουνιόθ Μπενίτεθ είναι η νίκη που θα την διατηρήσει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Η προετοιμασία του Ολυμπιακού θα ολοκληρωθεί με πρωινή προπόνηση την ημέρα του αγώνα.