.
.
Ήττα στα σημεία, θέλει ανατροπή στο β' γύρο

Την ήττα με 4-2 γνώρισε η ομάδα πινγκ πονγκ Γυναικών του Ολυμπιακού, στο ντέρμπι κορυφής με τον Δ.Α.Ο. Ταύρου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο αγώνας που είχε διάρκεια 4,5 ώρες δικαιολόγησε απόλυτα τον χαρακτήρα του ντέρμπι και κρίθηκε στα σημεία, αφού τα σετ που έχασαν οι «ερυθρόλευκες» κρίθηκαν στα σημεία. Πλέον ο Ολυμπιακός για να ανατρέψει την κατάσταση θα χρειαστεί νίκη με 4-1 στο παιχνίδι του β' γύρου. Στο πρώτο σετ επικράτησε η Μόλναρ με 3-0 στης Πέτροβα για να ισοφαρίσει σε 1-1 για τον Ολυμπιακό, η Μαρία Χριστοφοράκη στη συνέχεια με την επικράτησή της 3-1 σε βάρος της Αλίκης Κιούφη. Στο 3ο σετ η Ζαβιτσάνου έκανε την ανατροπή από 0-1 σε 2-1 κόντρα στην Τόλιου αλλά δεν κατάφερε να την ολοκληρώσει και γνώρισε την ήττα με 3-2. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε εκ νέου στο διπλό που ακολούθησε σε 2-2 αλλά στα δυο τελευταία σετ η Μαρία Χριστοφοράκη ηττήθηκε με 3-1 από την Μόλναρ και η Πέτροβα με 3-0 από την Τόλιου και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 4-2.