.
.
Σημαντική νίκη για τις Κορασίδες Α

Με νίκη συνέχισε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις η ομάδα μπάσκετ κορασίδων Α του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 76-24 του ΑΟΠ Φαλήρου και παρέμεινε στην πρώτη θέση στην διοργάνωση. Οι «ερυθρόλευκες» μπήκαν αποφασισμένες στο ματς, αφού πίεζαν από τα πρώτα λεπτά, χωρίς να αφήσουν πολλά περιθώρια στην ομάδα του Φαλήρου.

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια του Θρύλου είχαν το πάνω χέρι, καθώς έβγαιναν στον αιφνιδιασμό παίρνοντας προβάδισμα με μεγάλη διαφορά 45-6. Η ίδια εικόνα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας σε μία άνετη και σημαντική νίκη με 76-24.

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π (Καγιαμανίδης Ν): Κάστορα Ε, Κάστορα Φ, Πουραϊμη Ε, Κούρτη Ε, Πασχάλη Δ, Αναγνώστου Ε, Κατσικαρέλη Α, Κούρτη Ε, Κοντογεώργου Κ, Κωνσταντουδάκη Λ, Βουγιούκα Κ, Βουγιούκα Ε.

ΑΟΠ Φαλήρου (Κοπατσκόβα Κ)Κρομπίδου Λ, Στυλιανού Α, Πισκοπάνη Β, Σφυροέρα Ε, Φράγκου Β, Κανελλοπούλου Ν, Παπαδάκη Δ, Δουλάμη Δ, Γκότση Π, Σάρρη Χ, Αναστασοπούλου Ν, Γαβριήλ Ε.