.
.
Δεν τα κατάφεραν οι Παίδες στην πρεμιέρα

Με το αριστερό ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η ομάδα παίδων του Ολυμπιακού, καθώς γνώρισε την ήττα από τον Πανελλήνιο με 31-35.

Οι «ερυθρόλευκοι» παρότι έβγαλαν αντίδραση στο δεύτερο ημίχρονο, δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη και πλέον στρέφουν την προσοχή τους στο επόμενο εκτός έδρας παιχνίδι, με αντίπαλο τον Ολυμπιακό Κερατσινίου για την 2η αγωνιστική.

Οι δύο ομάδες μπήκαν ισορροπημένα στο πρώτο πεντάλεπτο με

τον Ολυμπιακό να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα και την ομάδα του Πανελληνίου να αντιδρά και να προηγείται με 8-5.
Παρά το ωραίο χάντμπολ και τους αυτοματισμούς που έβγαζε η ομάδα του Ολυμπιακού στο παιχνίδι της, η διαφορά των 3ων τερμάτων παρέμεινε με το ημίχρονο να κλείνει με 17-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίδες του Ολυμπιακού, ξεκίνησαν πιο συγκεντρωμένοι πιέζοντας τους φιλοξενούμενους. Μείωσαν την διαφορά στο γκολ (23-24), αλλά ο Πανελλήνιος αποφεύγοντας τα λάθη κατάφερε τελικά και ανέκτησε διαφορά ασφαλείας, με τον αγώνα να λήγει με σκορ 35-31 υπέρ του.

Διακύμανση 5λέπτων: 2-2, 5-6, 6-8, 9-11, 12-15, 14-17 (ημχ.), 18-21, 22-24, 23-25, 27-29, 29-33, 31-35.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Ανδρέας Τρουπης): Νίλσεν, Βαμβακάρης, Νομικός, Βουλγαρόπουλος, Βαβμακάρης, Μπράντζος, Βάος,Κουκούλας,Παπαδόπουλος,Κυνηγόπουλος, Μαρκάκης, Κρητικάκης, Αντωνάκης, Νίνος, Σταυρόπουλος, Χορταράς.