.
.
Πρωταγωνιστής ο Ολυμπιακός με 17 μετάλλια στο Πανελλήνιο!

Με απολογισμό 17 μετάλλια εκ των οποίων 3 χρυσά , 8 ασημένια και 6 χάλκινα επέστρεψε το τμήμα kick boxing του Ολυμπιακού, από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, που διεξήχθη στο Ηράκλειο της Κρήτης. Οι αθλητές του Θρύλου, έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, σημειώνοντας σπουδαίες επιδόσεις, αναδεικνύοντας το ταλέντο τους σε υψηλό επίπεδο.

Τα χρυσά μετάλλια κατέκτησαν οι Καλούρης Μιχάλης (full contact - 71kg ανδρών), Σεγρεδάκης Μανώλης (Full contact – 71kg ανδρών A Master), Σεγρεδάκης Μανώλης (Kick light – 74kg ανδρών Α (master).

Τα ασημένια μετάλλια κατέκτησαν οι Ραρή Νεφέλη (Kick Light- 55kg γυναικών Α), Καραμπέτσος Νίκος (Light Contact - 74kg Ανδρών Α), Κατάμης Πέτρος (Light Contact – 47kg Παίδων Β), Βασιλάτος Διονύσης (Kick Light – 52kg Παίδων Β), Δουλιγέρη Ήβη (Kick Light – 46kg Κορασίδων Β), Δουλιγέρη Ήβη (Light Contact – 46kg Κορασίδων Β) και Σαχίνι Ορέστη (Kick Light – 57kg Παίδων Β).

Τα χάλκινα μετάλλια κατέκτησαν οι Καραμπέτσος Νίκος (Kick Light – 74kg Ανδρών Α), Ραρή Νεφέλη (Light Contact – 55kg Γυναικών Α), Κατάμης Πέτρος (Kick Light – 47kg Παίδων Β) και Βασιλάτος Διονύσης (Kick Light – 52kg Παίδων Β).

Σπουδαία επίδοση είχε και η Αγγελική Αυθίνου η οποία κατέκτησε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία Kick Light – 65 kg Γυναικών Α και την 3η θέση στις κατηγορίες  Kick light – 65kg, Light Contact – 65kg Γυναικών Α μετά από μεγάλη προσπάθεια.

Στην 8αδα με καλή επίδοση μπήκε η Σιδεράτου Ιουλία (Light Contact – 50kg Νεανίδων Α, ενώ στην 16αδα οι Σιδεράτου Ιουλία (Kick Light – 50kg Νεανίδων Β), Κουνάδη Βάλια (Kick Light – 55kg Νεανίδων Β), Καλλιγάς Αρίστος (Kick Light – 63kg Παίδων Β) και ο Βελμίσι Ασκέρι (Kick Light – 47kg Παίδων Β).

Junior Συμμετοχή είχε ο Πανταζόπουλος Μάξιμος.

Τους αθλητές συνόδεψε και ο προπονητής της ομάδας  Δημήτρης Δημητριάδης.

Ιδιαίτερη τιμή και για τον Μιχάλη Καλούρη, ο οποίος θα εκπροσωπήσει με τα γαλανόλευκα την Εθνική Ομάδα, στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα, που θα γίνει το 2024 στην Αθήνα, καθώς κατέχει την 1η θέση στο ρινγκ Full Contact Α κατηγορία.