.
.
Νίκη για τους Παίδες, 11-2 τον Μίλωνα

Καλή εμφάνιση από τους Παίδες ενόψει των αγώνων της Γ Φάσης του Πρωταθλήματος, με την ομάδα του Γιώργου Ψύχου να επικρατεί του Μίλωνα με 11-2 σε αναμέτρηση για το 2ο Alimos Challenge. Με πλουραλισμό στην επίθεση (7 διαφορετικοί παίκτες βρήκαν δίχτυα) και πολύ καλή αμυντική λειτουργία, οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα σε κανένα σημείο του αγώνα και κατάφεραν να κρατήσουν ανέπαφη την εστία τους στα τρία από τα τέσσερα οκτάλεπτα της αναμέτρησης. Ήδη από το πρώτο οκτάλεπτο ο Ολυμπιακός πήρε προβάδισμα στο σκορ με 4-0 μέσα σε διάστημα 2’, ενώ στην δεύτερη περίοδο πέτυχε ακόμα δύο τέρματα διαμορφώνοντας το 6-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες ήταν και πάλι συνεπείς στα ανασταλτικά τους καθήκοντα, ενώ σκόραραν άλλες δύο φορές στα μέσα της περιόδου, για το υπέρ τους 8-0. Στο τελευταίο οκτάλεπτο της αναμέτρησης η εστία των «ερυθρολεύκων» παραβιάστηκε για πρώτη φορά στον αγώνα, με την ομάδα του Μίλωνα να σκοράρει σε δύο περιπτώσεις και να μειώνει σε 8-2, περίπου 6’ πριν το φινάλε. Ο Ολυμπιακός ξαναβρήκε το δρόμο για τα αντίπαλα δίχτυα και πέτυχε ακόμα 3 τέρματα στα εναπομείναντα 5’ διαμορφώνοντας με αυτόν τον τρόπο το 11-2, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 2-0, 2-0, 3-2