ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2020-2021
.
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2020-2021
.
Με 38 αθλητές-τριες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Έτοιμοι για τη συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Αναπτυξιακών Κατηγοριών Εφήβων/Νεανίδων, Παίδων/ Κορασίδων, είναι οι αθλητές της Ακαδημίας Κολύμβησης του Ολυμπιακού.  Η «ερυθρόλευκη» αποστολή που θα λάβει μέρος στους αγώνες οι οποίοι θα διεξαχθούν στο ΟΑΚΑ από το Σάββατο (25/7) μέχρι την Τετάρτη (29/7) αποτελείται από 38 αθλητές και αθλήτριες. Το ενοποιημένο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κολύμβησης λόγων των ειδικών συνθηκών θα διεξαχθεί σε επτά κατά τόπους Περιφέρειες.

Αναλυτικά οι «ερυθρόλευκες» συμμετοχές:

ΕΦΗΒΟΙ

Αναστάσης Μπούνταλης (ελεύθερο: 50μ., 100μ., 50μ. πεταλούδα)

Ιωάννης Χρήστου (ελεύθερο: 50μ., 100μ., ύπτιο: 50μ.)

Ευάγγελος Αρβανίτης (ελεύθερο: 100μ., 200μ., μικτή: 400μ.)

Κυριάκος Κυριακού (πρόσθιο: 50μ., 100μ., 200μ.)

Αλέξανδρος Φλωράκης (πρόσθιο: 50μ., 100μ., 200μ. )

Δημήτρης Μπάρμπας (ύπτιο: 50μ., 100μ., πρόσθιο:50μ.)

Κων/νος Δανιήλ (πεταλούδα: 50μ., 100μ., 200μ.)

Αντώνης Αγγελίνας (ελεύθερο: 100μ., 200μ., 400μ.)

Μιχάλης Φύκατας (ύπτιο: 100μ., πρόσθιο: 50μ.)

Δημήτρης Ζουμπούλογλου (ελεύθερο:50μ., 100μ., 200μ.)

Παναγιώτης Πανάρετος (πρόσθιο: 50μ., 100μ. 200μ.)

Φώτης Καλλίνικος (πεταλούδα: 50μ., 100μ.)

Γιάννης Μαυροδήμος (ελεύθερο: 50μ., πρόσθιο: 50μ.)

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

Μαρία Τροχαλάκη (ελεύθερο: 50μ., 100μ., 200μ.)

Κων/να Περιβόλα (ελεύθερο: 50μ., 100μ., πεταλούδα 50μ.)

Χρυστάλλα Παπαδοπούλου (ελεύθερο: 50μ., πεταλούδα: 50μ., 100μ.)

Ανθια Χασιάκου (ελεύθερο, 100μ. 200μ., μικτή: 200μ.)

Λυδία Χαλκίδου (πρόσθιο: 50μ. 100μ. 200μ.)

Αθανασία Διαμαντή (ελεύθερο: 50μ., πεταλούδα: 50μ., 100μ.)

Ανδρομάχη Τασάκου (πρόσθιο: 50μ., 100μ.200μ.)

Άννα Καραϊσκου (ύπτιο: 50μ., 100μ.)

Αναστασία Παπαυφαντή (πεταλούδα: 50μ., 100μ.)

ΠΑΙΔΕΣ

Παναγιώτης Καψοκόλης (ύπτιο: 50μ., 100μ., 200μ.)

Γιώργος Φύκατας (ελεύθερο: 200μ., ύπτιο:100μ., 200μ., μικτή: 200μ.)

Δημήτρης Γκελης (ύπτιο: 50μ., 100μ., 200μ.)

Άγγελος Αφουξενίδης (ελεύθερο: 50μ., πεταλούδα: 50μ., 100μ.)

Χαράλαμπος Δρόσος (ελεύθερο: 50μ., πεταλούδα: 50μ.,πρόσθιο: 50μ.)

Μάριος Χριστοδούλου(ελεύθερο: 800μ., μικτή: 200μ., 400μ.)

Δημήτρης Παλαιολόγος (πρόσθιο: 50μ., 100μ. 200μ.)

Σωτήρης Σιμογιάννης (ελεύθερο: 400μ.,800μ., 1500μ.)

Αθανάσιος Καραντώνης (ελεύθερο: 400μ., 800μ., 1500μ.)

Παναγιώτης Καμπύλης (ύπτιο: 50μ.,100μ., 200μ.)

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Μαρίνα Πάκου (ελεύθερο: 400μ.,800μ.,1500μ.)

Καλλιόπη Κανόγκα (ελεύθερο: 100μ., 200μ., πεταλούδα: 100μ.)

Έλενα Αλεξίου (ελεύθερο: 50μ., 100μ., πεταλούδα: 50μ.)

Ιωάννου Ιζαμπέλα (ελεύθερο: 200μ., πρόσθιο: 100μ., μικτή 200μ.)

ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΕΣ

ΕΦΗΒΩΝ

4×100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ:  Χρήστου, Κυριακού, Δανιήλ, Ζουμπούλογλου

 4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Ζουμπούλογλου, Αρβανίτης, Αγγελίνας, Χρήστου

4×200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Αρβανίτης, Χρήστου, Αγγελίνας, Ζουμπούλογλου

4×100 ΜΙΧ ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Χρήστου, Ζουμπούλογλου, Τροχαλάκη, Περιβόλα

 4×100 ΜΙΧ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ: Φύκατας, Φλωράκης, Διαμαντή, Τροχαλάκη

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

4×100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ: Καραϊσκου, Τασάκου, Διαμαντή, Τροχαλάκη

4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Περιβόλα, Τροχαλάκη, Διαμαντή, Χασιάκου

4×200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Περιβόλα, Χασιάκου, Τροχαλάκη, Τασάκου

ΠΑΙΔΕΣ

4×100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ: Γκελής, Παλαιολόγος, Δρόσος, Φύκατας

4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Φύκατας, Δρόσος, Καψοκόλης, Ανδρέου

4×200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Φύκατας, Σιμογιάννης, Χριστοδούλου, Καραντώνης

4×100 ΜΙΧ ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ: Γκελής, Ιωάννου, Δρόσος, Πάκου

 4×100 ΜΙΧ ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Φύκατας, Δρόσος, Πάκου, Ιωάννου

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

4×100 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ: Πάκου, Ιωάννου, Κανόγκα, Αλεξίου

4×100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Ιωάννου, Πάκου, Αλεξίου, Κανόγκα

4×200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ: Ιωάννου, Ιζαμπέλα, Πάκου, Κανόγκα, Αλεξίου