.
.
Νίκη στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας
Ο Ολυμπιακός επικράτησε με 58-41 του Κρόνου στον Άγιο Δημήτριο

Με νίκη ξεκίνησε τα φιλικά προετοιμασίας του ο Ολυμπιακός καθώς επικράτησε με 58-41 του Κρόνου στον Άγιο Δημήτριο, με τις δύο ομάδες να παίζουν τρία δεκάλεπτα. Ο Γιώργος Παντελάκης είχε στη διάθεσή του τις Μάζιτς, Τόμας, Ρασίντ, Τζόνσον, Αυτζή και Λίτση, ενώ στον αγώνα έπαιξαν και οι Ψαθάκη, Καλογρίδη, Λυμπέρη και Σαββίδου από τις Νεάνιδες του Ολυμπιακού. Πρώτη σκόρερ της ομάδας του Πειραιά ήταν η Ρίτα Ρασίντ με 13 πόντους ενώ την ακολούθησε η Μάζιτς με 12.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός προσπάθησε να βρει τα πατήματά του στο παρκέ με την πρώτη πεντάδα του Γιώργου Παντελάκη να αποτελείται απο τις Αυτζή, Τόμας, Ρασίντ, Μάζιτς και Τζόνσον. Οι "ερυθρόλευκες" έκλεισαν την περίοδο ούσες πίσω στο σκορ με 14-17.

Ο Ολυμπιακός έδειξε καλύτερο πρόσωπο στο β' δεκάλεπτο, έσφιξε την άμυνα του και έτρεξε ένα 14-3 επιμέρους για να φτάσει το ματς στο υπέρ του 28-20.

Στο τέλος της περιόδου η ομάδα του Γιώργου Παντελάκη ήταν μπροστά με 13 πόντους (40-27), με την Μίρνα Μάζιτς να ειναι στους 12.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός πέρασε στο παρκέ και τα κορίτσια από τις Νεάνιδες. Η ομάδα του Πειραιά δεν έχασε τον ρυθμό της, η Ρασίντ ανέλαβε πρωτοβουλίες και η Λίτση σκόραρε για να προηγηθούν οι αήττητες νταμπλούχες Ελλάδας με 58-41, σκορ που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 27-40, 41-58

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Αυτζή 5 , Μάζιτς 12 (1), Τόμας 9, Ρασίντ 13 (1), Τζόνσον 11, Λίτση 8, Ψαθάκη, Καλογρίδη, Λυμπέρη, Σαββίδου