.
.
Νικηφόρο πέρασμα από τα Βριλήσσια οι Έφηβοι

Επιστροφή στις νίκες για τους Έφηβους του Ολυμπιακού οι οποίοι τρεις μέρες μετά την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Δούκα, επικράτησαν επί του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων με 17-28 για το Πρωτάθλημα Εφήβων Ε.Σ.Χ.Α. 2021-2022. Οι «ερυθρόλευκοι» με κορυφαίο τον Αχιλλέα Τσορτέκη που πέτυχε 11 τέρματα και ήταν πραγματικά ασταμάτητος, πέτυχαν μια πολύ σημαντική νίκη για τη συνέχεια του ομίλου, ενώ το ρεπό της επόμενης αγωνιστικής θα δώσει τη δυνατότητα για ξεκούραση στους παίκτες.

Στην αναμέτρηση με τα Βριλήσσια ο Ολυμπιακός «καθάρισε» ουσιαστικά την υπόθεση νίκη από τα πρώτα 15’, όταν και είχε ήδη χτίσει μια διαφορά της τάξης των 9 τερμάτων, για το 3-12, ενώ δε συνάντησε την παραμικρή δυσκολία στο να διατηρήσει το προβάδισμα του +9 μέχρι την ανάπαυλα, με το 7-16 να είναι και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου μέρους,  οι δύο ομάδες πέτυχαν από δύο τέρματα στα πρώτα λεπτά για το 9-18, ενώ λίγο αργότερα τα Βριλήσσια μείωσαν τη διαφορά στο -7 για το 17-24, με τον Ολυμπιακό πάντως να διαχειρίζεται άψογα το παιχνίδι και να πετυχαίνει ακόμα τέσσερα τέρματα στα τελευταία λεπτά για το 17-28 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Νίκος Γραμματικός) Ανδριώτης, Οικονόμου 4, Βαμβακάρης, Τσωράκης, Χρυσούλης, Τσολάκης Μαρης, Τσελεμπής, Ρούσος 3, Παπαδονικολάκης 3, Τσορτέκης 11, Γκορόγιας 2, Προκοπίου, Κουτουλογένης 4, Γραμματικός

Ε.Σ.Ν. ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Θανάσης Τούτσης) Παπαδημητρίου, Κυριακόπουλος, Μήνος 7, Στάιης, Μαργετης 1, Μαρλιν, Γκιλάκης 2, Χαλβατζής Φ. 3, Σφέτσιος, Χαλβατζής Σ. 3, Σπύρου 1