.
.
Νίκη για τους Έφηβους, 10-8 τον ΑΝΟ Γλυφάδας

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Έφηβοι του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 10-8 του ΑΟΝ Γλυφάδας , το απόγευμα του Σαββάτου στο πλαίσιο του Τουρνουά Κ17 Alimos Challenge. Κορυφαίος για τους «ερυθρόλευκους» ήταν ο Διρχαλίδης που σημείωσε τέσσερα τέρματα, ενώ από δύο πέτυχαν οι Μπαλτζής και Λιαντζίρης. Ο Ολυμπιακός πήρε από την αρχή «κεφάλι» στο σκορ και ανέβασε την υπέρ του διαφορά στο +3 με την ολοκλήρωση του πρώτου οκταλέπτου για το 4-1. Με την έναρξη της δεύτερης περιόδου, η ομάδα της Γλυφάδας έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ, μειώνοντας την διαφορά στην ελάχιστη τιμή της, για το 5-4, με τον Ολυμπιακό όμως να αντέχει στην πίεση και να πηγαίνει στο ημίχρονο χωρίς να απωλέσει το προβάδισμα του. Στην τρίτη περίοδο η αναμέτρηση έγινε πιο ισορροπημένη με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από δύο γκολ και το σκορ να διαμορφώνεται στο 7-6. Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα κριθεί στο τελευταίο οκτάλεπτο, με τους «ερυθρόλευκους» να παρουσιάζονται πιο έτοιμοι και να σκοράρουν ακόμα τρεις φορές, παίρνοντας παράλληλα τη νίκη με το τελικό σκορ 10-8. Η επόμενη αναμέτρηση για τους Έφηβους του Ολυμπιακού είναι το βράδυ της επόμενης Κυριακής (28/11) με αντίπαλο τον Υδραϊκό ΝΟ στον Άλιμο.

Τα οκτάλεπτα 1-4, 3-1, 2-2, 2-3

ΑΝΟ Γλυφάδας Γιαννάς, Γαβαλάς, Πριμηκύριος, Αριμιανός, Σοφός, Θώμογλου, Ντιέκος, Παπακώστας, Μπότσιος, Χριστοφιδέλλης, Τραντας, Σταυρόπουλος, Καραγιαννάκης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. Χατζήνας, Λιαντζίρης 2, Μοναστηριώτης, Λεμονής, Ζάρρας, Καραλης 1, Διρχαλίδης 4, Βολιανίτης, Παπαδόπουλος 1, Μπαλτζής 2, Βιδάλης, Λυρής, Γραντσάρης, Τζένος