.
.
Πρωταθλητής για 2η σερί χρονιά ο Θρύλος στο Under 22!

Μια ακόμα σημαντική επιτυχία πανηγυρίζει το τμήμα Πυγμαχίας του Ολυμπιακού, με την κατάκτηση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Under 22 για δεύτερη διαδοχική χρονιά, το οποίο ολοκληρώθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγρινίου. Ο Θρύλος διατήρησε τα κεκτημένα στη διοργάνωση και έφτασε στην back to back κατάκτηση του πρωταθλήματος χάρη στις σπουδαίες εμφανίσεις των αθλητών του. Συγκεκριμένα πρωταθλητής στην κατηγορία των 63κιλών Under 22, αναδείχθηκε ο Στίβεν Εστεμπάν κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο, ενώ το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Ιωσήφ Σπυρίδης στην κατηγορία των 69 κιλών.  Εμφάνιση για μετάλλιο πραγματοποίησε και ο Βασίλης Μακρυγιάννης στην κατηγορία των 63κιλών, όμως οι λανθασμένες αποφάσεις από πλευράς κριτών του  στέρησαν την άνοδο στο βάθρο. Οι άλλοι «ερυθρόλευκοι» που αγωνίστηκαν στο πρωτάθλημα Under 22 ήταν ο Κυριάκος Φρέντζος στην κατηγορία των 63κιλών και ο Πέτρος Αληφαντάρος στην κατηγορία των 69κιλών.

Και δυο χάλκινα στους Νέους!

Τέλος ο σύλλογος μας μετείχε με δυο αθλητές και στο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη παράλληλα στο Αγρίνιο, κατακτώντας δυο χάλκινα μετάλλια με τους Γιάννη Γεμένογλου και Γιώργο Κούρκορ στην κατηγορία των 75 κιλών!