03 June 2024
Πρωταθλήτριες ΕΣΧΑ οι Κορασίδες!
Μετά από μία εξαιρετική χρονιά οι κορασίδες στο τμήμα Χάντμπολ του Ολυμπιακού κατέκτησαν το πρωτάθλημα της ΕΣΧΑ για πρώτη φορά στην ιστορία. Τα κορίτσια του Θρύλου, ολοκλήρωσαν με επιτυχία τις υποχρεώσεις τους στην διοργάνωση καθώς επικράτησαν με 31-14 του ΑΣ Κορωπίου Παπασιδέρης και κατέκτησαν την κορυφή με εντυπωσιακό τρόπο.
Οι «ερυθρόλευκες» ήταν απόλυτα συγκεντρωμένες στο αγωνιστικό κομμάτι έδειξαν συνεργασία ενώ, δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης της αντίπαλης ομάδας.
Οι κορασίδες του Θρύλου, στρέφουν πλέον, την προσοχή τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα με μοναδικό στόχο μια διάκριση.