.
.
Νίκησε και τον Υδραϊκό (18-9)!

Την 9η νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία επικράτησε με 18-9 του Υδραϊκού στην εξ’ αναβολής αναμέτρησης της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.  Ο αγώνας διεξήχθη στο Παπαστράτειο με τυπικά γηπεδούχο τον Υδραϊκό και οι «ερυθρόλευκοι» πρόσθεσαν ένα ακόμα τρίποντο στο ενεργητικό τους.  Οι νταμπλούχοι ξεκίνησαν δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκαν με 5-2 στο 1ο οκτάλεπτο, φτάνοντας στο 10-4 στην ολοκλήρωση του ημιχρόνου. Με το επιμέρους 2-2 συνεχίστηκε η 3η περίοδος και με το 3-6 στην τελευταία διαμορφώθηκε το τελικό 18-9. Επόμενος αντίπαλος για τον Θρύλο είναι ο ΟΥΚ Βόλου τον οποίο θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (11/4, 12:30) για την 11η αγωνιστική.

Tα οκτάλεπτα: 2-5, 2-5, 2-2, 3-6.

ΥΔΡΑΪΚΟΣ (Μάκης Βολτυράκης): Πωλογεώργης, Τσιστράκης, Θαλασσινός 1, Κοκκινάκης, Παπασηφάκης, Μακαντάνης, Μπλάνης 2, Φώσκολος, Παπαδόγκωνας 2, Μπεριστιάνος 1, Αλβέρτης 1, Παρτσόγλου, Χατζηγούλας 1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Γαλανόπουλος, Ντάουμπε 3, Σκουμπάκης, Γενηδουνιάς 1, Αργυρόπουλος, Πρέκας 1, Δερβίσης 3, Κάκαρης 3, Μουρίκης 2, Καπότσης 1, Χρυσοσπάθης 2, Ίρβινγκ 2, Σύρμας, Γραμματικός, Μαθιόπουλος.