.
.

news

Κυπελλούχος με το 22ο και νταμπλούχος για 19η φορά!

Tην κατάκτηση του 22ου Κυπέλλου Ελλάδας πανηγυρίζει η ομάδα πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού η οποία επικράτησε δια περιπάτου της ΑΕΚ με 20-4 στον τελικό του Final 8 που διεξήχθη στο Κολυμβητήριο του Λαιμού.

Greek

news

Σήκωσε και το Κύπελλο μέσα στο Λαιμό και βάζει… πλώρη για το τρεμπλ!

Οι Πρωταθλήτριες Ευρώπης στέφθηκαν και… Κυπελλούχες Ελλάδας αφού επικράτησαν με 8-11 της Βουλιαγμένης στον μεγάλο τελικό του Final 4 που διεξήχθη στο Κολυμβητήριο του Λαιμού. Η ομάδα πόλο Γυναικών του Ολυμπιακού, βάζει πλέον πλώρη για την επίτευξη του πρώτου ιστορικού τρεμπλ αφού ξεκινούν την Τετάρτη (26/5) οι τελικοί του πρωταθλήματος.

Greek

news

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ο Βασιλιάς της Ευρώπης!

Θρίαμβος, άθλος, μεγαλείο, υπερηφάνεια! Ο Ολυμπιακός αναδείχθηκε πρωταθλητής Ευρώπης κερδίζοντας με 7-6 την Ντουναϊσβάρος και εκ των διοργανωτών του Final 4 της Εuroleague στο μεγάλο τελικό μέσα στη Βουδαπέστη.

Greek

news

Το πρώτο ευρωπαϊκό ανήμερα των 71ων γενεθλίων!

Ανήμερα των 71ων γενεθλίων από την ίδρυση του συλλόγου, τη 10η Μαρτίου 1996, ο Θρύλος πανηγύρισε την κατάκτηση του πρώτου ευρωπαϊκού τίτλου σε όλα τα αθλήματα (μετά το Βαλκανικό Κύπελλο του 1963). Στο κατάμεστο από 20.000 κόσμο, Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, πραγματοποιήθηκε ο θρίαμβος που καταγράφηκε με «χρυσά» γράμματα στην Ιστορία της εγχώριας πετοσφαίρισης.

Greek

news

Η πιο χρυσή σελίδα με το έπος στην Προύσα!

Την Τετάρτη 11 Απριλίου 2018, γράφτηκε η πιο χρυσή σελίδα στην ιστορία του τμήματος βόλεϊ Γυναικών  του Ολυμπιακού αλλά και του ελληνικού γυναικείου βόλεϊ γενικότερα.

Greek

news

Σαν σήμερα ο 7ος ευρωπαϊκός στο κατάμεστο Σ.Ε.Φ.!

Την 7η παρουσία της σε τελικό και 12η συνολικά σε τελική φάση ευρωπαϊκής διοργάνωσης κατέγραψε σαν σήμερα στις 11 Απριλίου 2018,  η ομάδα βόλεϊ Ανδρών του Ολυμπιακού. Οι «ερυθρόλευκοι» αντιμετώπισαν στο κατάμεστο από 11.000 οπαδούς τους, Σ.Ε.Φ.

Greek

news

Έτσι ξεκίνησε η αυτοκρατορία, με θρυλική ανατροπή και πρωτάθλημα μέσα στη Νέα Φιλαδέλφεια!

Σαν σήμερα στις 8 Απριλίου 2013, ο Ολυμπιακός κατέκτησε το πρώτο πρωτάθλημα της ιστορίας, πετυχαίνοντας την ολική ανατροπή στους τελικούς της Α1 βόλεϊ Γυναικών αφού νίκησε με 3-1 σετ (21-25, 25-20, 24-26, 20-25) την ΑΕΚ στο κλειστό της Νέας Φιλαδέλφειας!

Οι «ερυθρόλευκες» έφτασαν πανηγυρικά στην κορυφή του Ελληνικού γυναικείου βόλεϊ στην οποία παραμένουν μέχρι και σήμερα μετρώντας από τότε 7 διαδοχικές κατακτήσεις πρωταθλημάτων.

Greek

news

Η πρώτη πρόκριση της ομάδας βόλεϊ γυναικών σε Ευρωπαϊκό τελικό!

Δείτε ξανά στιγμές απο την πρώτη πρόκριση της ομάδας βόλεϊ Γυναικών του Θρύλου στον ευρωπαϊκό τελικό του Challenge Cup. Σαν σήμερα, στις 2 Απριλίου του 2017, στο μακρινό Κρασνογιαρσκ, στο χρυσό σετ... Μια Θρυλική, αξέχαστη στιγμή!

Πατήστε εδώ για να διαβάσετε λεπτομέρειες του αγώνα

Greek

news

Το… πρώτο!

Τη  διαδικασία της συλλογής τίτλων για τη φετινή σεζόν, «άνοιξε» η ομάδα Πόλο Ανδρών του Ολυμπιακού,  που κατέκτησε το Σούπερ Καπ επικρατώντας άνετα με 11-5 της Βουλιαγμένης στον τελικό που διεξήχθη στο «Π.