ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2019-2020
.

news

Δυο χρυσά, ένα αργυρό και τρία χάλκινα!

Δύο χρυσά μετάλλια, ένα αργυρό και τρία χάλκινα κατέκτησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ολυμπιακού στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών Γυναικών (under 21) που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στο ΣΕΦ. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Ελισάβετ Τέρπου στην κατηγορία των Νέων Γυναικών και ο Γιώργος Σταματούρος στο διπλό Νέων Ανδρών.

Αναλυτικά:

Νέες Γυναίκες

Greek

news

Χάλκινο στην Ουγγαρία ο Γιαννούτσος!

Ο αθλητής της Ακαδημίας επιτραπέζιας αντισφαίρισης του Ολυμπιακού, Σωκράτης Γιαννούτσος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο ομαδικό νέων του ισχυρού ουγγρικού τουρνουά που έγινε στην πόλη Szombathhely και το οποίο εντάσσεται στα World Junior Circuit. Ο Γιαννούτσος μετείχε στη μικτή Ιαπωνίας/Ισραήλ/Ελλάδας με συμπαίκτες τους Goto Seu και Israeli Tal.

Greek

news

Ο απολογισμός των αγώνων κολύμβησης του Α.Σ. Πέρα

Η προαγωνιστική ομάδα του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π., αποτελούμενη από 44 αθλητές, 9 με 12 ετών (23 αγόρια και 21 κορίτσια), συμμετείχε στον 1ο Κολυμβητικό αγώνα προαγωνιστικών κατηγοριών, με την επωνυμία “96 Χρόνια Αθλητική Πορεία” που διοργάνωσε ο Α.Σ. Πέρα, στο “Ρέστειο” κολυμβητήριο του Παλαιού Φαλήρου, το Σάββατο 2 και Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2019.
Συνολικά 13 μετάλλια κέρδισαν οι αθλητές του Ολυμπιακού 2 χρυσά, 4 ασημένια και 7 χάλκινα.

Αναλυτικά οι διακρίσεις

Greek

news

Φιλανθρωπικός αγώνας για τη στήριξη του μικρού Γιώργου Ιωάννου

Η ομάδα Νέων της Ακαδημίας Χάντμπολ του Ολυμπιακού θα δώσει φιλανθρωπικό αγώνα με την αντρική ομάδα του Λεωνίδα Αγίων Αναργύρων για τη στήριξη του μικρού Γιώργου Ιωάννου. Η αναμέτρηση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 2/11 στις 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Καματερού, με τις ευχές μας να συνοδεύουν τον μικρό μαχητή για το ταξίδι ζωής στη Βιέννη, προκειμένου να υποβληθεί σε χειρουργική επέμβαση.

Greek

news

Συνέχισαν με το απόλυτο!

Με το απόλυτο των τεσσάρων νικών σε ισάριθμα ματς συνοδεύτηκε ο απολογισμός της παρουσίας των τμημάτων της Ακαδημίας βόλεϊ του Ολυμπιακού στα πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Η παρουσία Έφηβων και Παίδων

Σε δυο Τουρνουά έλαβε μέρος με δυο τμήματα η Ακαδημία Πόλο του Ολυμπιακού. Οι Έφηβοι κατέκτησαν την πρώτη θέση στο «2ο Panta Tournament» που διοργάνωνε η ομάδα του Π.Φαληρου και οι Παίδες κατέλαβαν την τέταρτη θέση στο τουρνουά «Ι. Χατζηθεωδόρου» που διοργάνωσε ο Ν.Ο.Β στο κολυμβητήριο της Βουλιαγμένης.

Greek

news

Στο πλευρό του μικρού Παναγιώτη-Ραφαήλ

Οι Έφηβοι και οι Νεανίδες της Ακαδημίας Υδατοσφαίρισης του Ολυμπιακού, αγωνίστηκαν το Σάββατο, σε δυο φιλανθρωπικά φιλικά στη Χαλκίδα για την ενίσχυση του αγώνα του μικρού Παναγιώτη-Ραφαήλ. Ο κόσμος ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα για συμμετοχή και ενίσχυση της οικογένειας  του Παναγιώτη-Ραφαήλ , που έχει διαγνωστεί με νωτιαία μυϊκή ατροφία, με τις ελπίδες και τις ευχές όλων να συντροφεύουν τον μικρό μαχητή.

Greek

news

Μετάλλια και διακρίσεις στην Κρήτη για την Ακαδημία Ιστιοπλοΐας

Γεμάτη διακρίσεις και μετάλλια επέστρεψε η αποστολή του Ολυμπιακού, που συμμετείχε στον διασυλλογικό αγώνα σκαφών τύπου BUG και διοργανώθηκε από τον Ναυταθλητικό όμιλο Τυμπακίου Κρήτης! Στα αγόρια την πρώτη θέση με το χρυσό μετάλλιο κατέλαβε το Ηλίας Τσαταλιός και τη δεύτερη θέση με το αργυρό μετάλλιο ο Βασίλης-Γιώργος Αβδούλος. Στα Κορίτσια, η Ελεάνα Κρίμπαλη κατέκτησε την πρώτη θέση με το χρυσό μετάλλιο, η Κατερίνα Αποστολάκη τη δεύτερη θέση με το αργυρό και η Ζωή Ζούπα την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Greek

news

Συνεχίζουν αήττητα τα τμήματα της Ακαδημίας

Oι εξαιρετικές και νικηφόρες εμφανίσεις των τμημάτων της Ακαδημίας βόλεϊ του Ολυμπιακού, συνεχίστηκαν για την 3η αγωνιστική την αήττητη πορεία τους στα αντίστοιχα πρωταθλήματα της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής :

Σάββατο 19/10/2019

ΓΣ Ηλιούπολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π 2 - 3

Greek

news

Τέσσερα μετάλλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων

Η αποστολή της Ακαδημίας Πυγμαχίας του Ολυμπιακού επέστρεψε με τέσσερα μετάλλια, στις αποσκευές της από την συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Παμπαίδων που διεξήχθη στην Καβάλα. Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιάννης Γεμένογλου στην κατηγορία 80kg στους Παίδες με τον Δημήτρη Αυγουλέα να κατακτά το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια κατηγορία.