ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2019-2020
.
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2019-2020
.
Φινάλε με νίκες

Νικηφόρα ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους για την αγωνιστική σεζόν 2018-19 οι ομάδες Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης του Ολυμπιακού. Για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ανδρών ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-0 του Γ.Σ. Φιλία Ορεστιάδας, ενώ για το αντίστοιχο πρωτάθλημα των Γυναικών οι «ερυθρόλευκες» κέρδισαν με 4-1 τον Α.Ο. Φοίνιξ Αγίας Σοφίας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής, αναμετρήσεις που πραγματοποιήθηκαν στην Ελευσίνα.

Το Σάββατο,  στην αίθουσα STIGA του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας,  ο απολογισμός για τα «ερυθρόλευκα» τμήματα ήταν τρεις νίκες σε τέσσερις αναμετρήσεις. Στους άντρες ο Ολυμπιακός, αγωνιζόμενος με τον ελληνικό κορμό του, τους Ρηνιώτη, Σγουρόπουλο και Σταματούρο, επικράτησε με χαρακτηριστική άνεση τόσο του Α.Ο. Ταταύλα, όσο και του Ο.Α. Χανίων με 4-0. Στις Γυναίκες, με την Μαρία Χριστοφοράκη να μην αγωνίζεται, λόγω τραυματισμού και την θέση της να παίρνει η 11χρονη Μαντά, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-1 της Καβάλας και ηττήθηκε με 4-3 από τον Δ.Α.Ο. Ταύρου.

Αναλυτικά η εξέλιξη των αγώνων του Ολυμπιακού:

Α1 Ανδρών:
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Α.Ο. Ταταύλα   4-0
Σγουρόπουλος - Αλεξανδρόπουλος 3-0 (11-4, 11-4, 11-6)
Σταματούρος - Βλαχάκης 3-0 (11-5, 11-3, -)
Ρηνιώτης - Αλεξαντρόφ 3-2 (9-11, 11-5, 7-11, 11-4, 11-5)
Σγουρόπουλος - Βλαχάκης 3-0 (11-7, 11-6, 11-2)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Ο.Α. Χανίων   4-0
Σγουρόπουλος - Μαλινάκπα 3-0 (11-6, 11-8, 11-9)
Σταματούρος - Αντωνιάδης 3-1 (11-5, 12-10, 9-11, 11-5)
Ρηνιώτης - Μουστάκης 3-0 (11-3, 11-6, 11-2)
Σγουρόπουλος - Αντωνιάδης 3-0 (11-5, 11-3, 11-7)

Γ.Σ. Φιλία Ορεστιάδας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 0-4
Καριοφυλλίδης - Σγουρόπουλος 0-3 (5-11, 6-11, 6-11)
Κανάσης - Σταματούρος 1-3 (12-10, 8-11, 5-11, 5-11)
Κραστέφ - Ρηνιώτης 1-3 (12-14, 8-11, 11-8, 7-11)
Καριοφυλλίδης - Σταματούρος 1-3 (6-11, 11-4, 1-11, 6-11)

Α1 Γυναικών:
Α.Σ.Ε.Α. Καβάλας - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 1-4
Κανάρη - Ραμίρεζ 0-3 (4-11, 8-11, 8-11)
Χοβσεπιάν - Παρίδη 1-3 (4-11, 8-11, 11-4, 4-11)
Γκαϊντατζή - Μαντά 3-0 (11-1, 11-1, 11-3)
Κανάρη - Παρίδη 2-3 (11-9, 13-15, 11-7, 9-11, 4-11)
Γκαϊντατζή - Ραμίρεζ 0-3 (3-11, 4-11, 4-11)

Δ.Α.Ο. Ταύρου - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 4-3
Μεσρέφ - Μαντά 3-0 (11-1, 11-4, 11-3)
Μισικονούτε - Παρίδη 2-3 (5-11, 11-7, 13-11, 8-11, 9-11)
Τόλιου - Ραμίρεζ 2-3 (11-8, 7-11, 7-11, 11-7, 6-11)
Μεσρέφ - Παρίδη 3-0 (11-4, 11-6, 11-3)
Τόλιου - Μαντά 3-0 (11-5, 11-7, 11-6)
Μισικονούτε - Ραμίρεζ 2-3 (4-11, 9-11, 11-4, 11-6, 2-11)
Φίλη/Μεσρέφ - Παρίδη/Ραμίρεζ 3-2 (9-11, 11-9, 10-12, 11-6, 12-10

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. -  Α.Ο. Φοίνιξ Αγίας Σοφίας 4-1
Ραμίρεζ - Κιούφη 3-0 (11-6, 11-4, 11-4)
Μαντά - Τσεκούρα 0-3 (2-11, 3-11, 3-11)
Παρίδη - Τίμινα 3-1 (11-6, 7-11, 11-6, 11-8)
Ραμίρεζ - Τσεκούρα 3-0 11-8, 11-3, 11-3)
Παρίδη - Κιούφη 3-1 (11-7, 6-11, 15-13, 11-9)