ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2022-2023
.
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2022-2023
.
Ο απολογισμός της Ακαδημίας Κολύμβησης στους θερινούς αγώνες

Διήμερο γεμάτο αγωνιστική δράση για την «ερυθρόλευκη» Ακαδημία Κολύμβησης, η οποία συμμετείχε με συνολικά 33 αθλητές στους θερινούς αγώνες αγοριών-κοριτσιών στις κατηγορίες Κ12-Κ9. Οι 11 μικρότεροι (Κ9-Κ10) αγωνίστηκαν στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου Σάββατο (3/7) και Κυριακή (4/7) στις 08:30 και στις 16:30, ενώ τα 22 μεγαλύτερα παιδιά (Κ11-Κ12) βρέθηκαν στο Κολυμβητήριο Πειραιά τις ίδιες μέρες στις 17:00. Οι μικροί «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις και σε τρεις περιπτώσεις κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο, με την Ελισάβετ Αντωνοπούλου να κατακτά το χρυσό στα 400m Ελεύθερο και στα 50m Ύπτιο και τον Κωνσταντίνο Κονιστή να καταλαμβάνει την τρίτη θέση στα 400m Ελεύθερο. Όλα τα παιδιά έφυγαν με ικανοποίηση από τα κολυμβητήρια, απόλαυσαν το κολυμβητικό διήμερο και αποκόμισαν όμορφες εμπειρίες!

Συγκεντρωτικά οι καλύτερες προσπάθειες των αθλητών του Ολυμπιακού: 

Αγόρια Κ9

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Χαράλαμπος Κουρτίδης 5η θέση 01:26.24

50m ΠΡΟΣΘΙΟ 
Χαράλαμπος Κουρτίδης 5η θέση 00:49.79
Κωνσταντίνος Κεφαλάς  7η θέση 00:52.21

Αγόρια Κ10

100m ΥΠΤΙΟ
Ελευθέριος Χαρωνίδης 10η θέση 01:35.42

50m ΠΡΟΣΘΙΟ
Ελευθέριος Χαρωνίδης 9η θέση 00:48.92

4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Δημήτρης Καρδουλιας – Στέλιος Δημόπουλος – Ελευθέριος Χαρωνίδης – Αλέξανδρος Δημητρακόπουλος 8η θέση 06:13.52

4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ
Δημήτρης Καρδουλιας – Στέλιος Δημόπουλος – Ελευθέριος Χαρωνίδης – Αλέξανδρος Δημητρακόπουλος 8η θέση 03:15.95

Αγόρια Κ11

200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Κωνσταντίνος Κονιστής 6η θέση 02:42.48

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 
Κωνσταντίνος Κονιστής 3η θέση 05:43.79
Αναστάσιος Πολυματίδης 5η θέση 05:59.63

200m ΥΠΤΙΟ
Αναστάσιος Πολυματίδης 9η θέση 03:07.06

200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
Κωνσταντίνος Κονιστής 4η θέση 03:04.97

4 x 100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Αναστάσιος Πολυματίδης – Γιώργος Σημαντήρης – Κωνσταντίνος Κονιστής – Χριστόφορος Καλπακτσόγλου 9η θέση 05:26.37 

4 x 100m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ
Αναστάσιος Πολυματίδης – Γιώργος Σημαντήρης – Κωνσταντίνος Κονιστής – Χριστόφορος Καλπακτσόγλου 8η θέση 06:17.91 

Κορίτσια Κ11

100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Αφροδίτη Κουρτίδου 7η θέση 01:17.07

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ 
Ελισάβετ Αντωνοπούλου 1η θέση 05:22.04

50m ΥΠΤΙΟ 
Ελισάβετ Αντωνοπούλου 1η θέση 00:37.40
Αφροδίτη Κουρτίδου 5η θέση 00:40.51

100m ΥΠΤΙΟ
Αφροδίτη Κουρτίδου 7η θέση 01:26.30

200m ΥΠΤΙΟ
Παναγιώτα Κουρτίδου 6η θέση 03:04.13

Κορίτσια Κ12

400m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
Ελένη Παπουτσά 7η θέση 05:29.36

100m ΥΠΤΙΟ 
Φωτεινή Ιβοπούλου 9η θέση 01:22.53