• el el
  • en en
  • Italiano Italiano
Με δέκα αθλητές στο 1ο Κύπελλο Πυγμαχίας

Το Σάββατο 7 Ιουλίου 2018 θα διεξαχθεί στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη» το 1ο Κύπελλο Πυγμαχίας  «Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. , που διοργανώνει ο σύλλογος μας  υπό την αιγίδα της Ε.Ο.Π., με τη συμμετοχή συλλόγων από όλη την Ελλάδα. Οι αγώνες θα αρχίσουν στις 19:00 και θα μεταδοθούν σε ζωντανά από το OSFPTV,  το επίσημο κανάλι του Ολυμπιακού στο Youtube. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει 18 αγώνες και δυο επίδειξης και η «ερυθρόλευκη» αποστολή αποτελείται από δέκα αθλητές.

Η αποστολή του Ολυμπιακού:
Νικόλαος Σοφιανός (64κ. Ανδρών), Ιωάννης Γεμένογλου (70κ. Παίδων), Παναγιώτης Μπαρμπούτσης (69κ. Νέων),  Στυλιανός Τζωρτζινάκης (91+κ. Νέων),  Λάμπρος Αναστασάκο (91+ Ανδρών), Κυριακή Ασλανίδη (75κ. Γυναικών), Φώτιος Τζώτζος (75κ. Ανδρών), Γεώργιος Χορβαλάκος (64κ. Ανδρών), Παύλος-Πουλίκος Τσαγκράκος (81κ. Ανδρών), Βεΐσυ Αράς (69κ. Ανδρών).  

Το πρόγραμμα:

1. 64κ. Ανδρών Νικόλαος Σοφιανός (Ολυμπιακός) - Κωνσταντίνος Κοντοπάνος (ΓΝΟΝ Άρης)
2. 54κ. Παίδων  Χρήστος Τζώρτζογλου (Μυρμιδώνες) - Κωνσταντίνος Λαμπρόπουλος (Μαχητές Λεωνίδα)
3. 70κ. Παίδων Ιωάννης Γεμένογλου (Ολυμπιακός) - Φίλιππος Γεωργόπουλος (Ηρακλής Αγ. Αναρ.)
4. 43κ. Παμπαίδων Στέφανος Οικονόμου (Τλασιμαχος) - Γεώργιος Γεωργάντζας (ΓΝΟΝ Άρης)
5. 69κ. Νέων Παναγιώτης Μπαρμπούτσης (Ολυμπιακός) - Δημήτρης Νιχωρίτης (Ηρακλής Αγ. Αναρ.)
6. 69κ. Ανδρών Αχιλλέας Βουτσινός (Οδυσσεύς) - Φίλιππος Καραμολέγκος (Διαγόρας)
7. 64κ. Ανδρών Φίλιππος Γλύνης (Διαγόρας) - Μάριος Χοβαλόπουλος (ΓΝΟΝ Άρης)
8. 60κ. Παίδων Κωνσταντίνος Προκωπάς (Ηρακλής Αγ. Αναρ.) - Νικόλαος Αντωνόπουλος (ΑΣΠ Αμαρουσίου)
9. 91κ. Ανδρών Αλέξανδρος Καντούτσης (Πολυδεύκης) - Σπυρίδων Σκεύης (ΑΠΣ Περάματος)
10. 91+κ. Νέων Στυλιανός Τζωρτζινάκης (Ολυμπιακός) - Φίλιππος Χοριανόπουλος (ΓΝΟΝ Άρης)
11. 81κ. Ανδρών Maxime Mikhalchuk (Τλασιμαχος) - Αβράαμ Γάντζος (Ηρακλής Αγ. Αναρ.)
12. 91+ Ανδρών Λάμπρος Αναστασάκος (Ολυμπιακός) - Ορφέας Ναυπλιώτης (Ηρακλής Αγ. Αναρ.)
13. 91κ. Ανδρών Αθανάσιος Καλκανάκος (ΓΣ Λεωνίδας) - Κωνσταντίνος Αγουρογιάννης (Ηρακλής Αγ. Αναρ.)
14. 91+κ. Ανδρών Βασίλης Μανδελλάς (Πολυδεύκης) - Δημήτριος Βλάστος-Μπελέζος (ΑΠΣ Περάματος)
15. 75κ. Γυναικών Κυριακή Ασλανίδη (Ολυμπιακός) - Ελένη-Άννα Μιχελεκάκη (Μίνωας)
16. 75κ. Ανδρών Φώτιος Τζώτζος (Ολυμπιακός) - Βιλλέμ Ευμορφιάδης (Εθνικός)
17. 64κ. Ανδρών  Γεώργιος Χορβαλάκος (Ολυμπιακός) - Πετροπαύλος Μανδουραράκης (Εθνικός)
18. 81κ. Ανδρών Παύλος-Πουλίκος Τσαγκράκος (Ολυμπιακός) - Οδυσσέας Τσακουρίδης (ΑΠΣ Περάματος)

Αγώνες Επίδειξης
69κ. Ανδρών Βεΐσυ Αράς (Ολυμπιακός) - Αλέξανδρος Χρήστου (Εθνικός)
50κ. Ακαδημία Ελευθέριος Τσεβρενίδης (ΑΣΒΑ Κερασούντα) - Γεώργιος Σωκορέλος (ΑΣΠ Αμαρουσίου)