ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ ΜΕΛΗ 2019-2020
.
ΕΓΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ 2019-2020
.
Η Κλήρωση της Handball Premier

Στο Αμφιθέατρο του Μουσείου της Ακρόπολης, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη (3/9), το απόγευμα, η κλήρωση του πρωταθλήματος της Handball Premier για την αγωνιστική σεζόν 2019-20.

Η αυλαία ανοίγει στις 21 Σεπτεμβρίου 2019  και στην πρεμιέρα της διοργάνωσης ο πρωταθλητής Ολυμπιακός θα αντιμετωπίσει στο Κλειστό Γυμναστήριο Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», τη νεοφώτιστη ομάδα του Ιωνικού Ν. Φιλαδέλφειας. Η κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ολοκληρώνεται στις 21 Μαρτίου 2020 με τον Θρύλο να αγωνίζεται εντός έδρας κόντρα στον Διομήδη Άργους. Στον Ά γύρο στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής (16/11) οι νταμπλούχοι Ελλάδας αντιμετωπίζουν στη Θεσσαλονίκη τον ΠΑΟΚ και τη 10η αγωνιστική εντός έδρας την ΑΕΚ.

Σάρωσαν τα βραβεία οι «ερυθρόλευκοι»

Πριν την έναρξη της διαδικασίας της κλήρωσης η ΟΧΕ βράβευσε τον Ολυμπιακό Σ.Φ.Π/Όμιλο Ξυνή για την κατάκτηση του νταμπλ ενώ «ερυθρόλευκο» χρώμα είχαν οκτώ από τις κατηγορίες των βραβεύσεων των κορυφαίων της σεζόν 2018-2019.

Οι «ερυθρόλευκοι» που βραβεύτηκαν ανά κατηγορία:

Προπονητής: Γιώργος Ζαραβίνας
Τερματοφύλακας: Κώστας Τσιλιμπάρης
Δεξιός εξτρέμ: Δημήτρης Τζηράς (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Δεξιός ίντερ: Φελίπε Ρέινα (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Πλέι μέικερ: Πάτρικ Λέμος (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Πίβοτ: Ανδρέας Αραπακόπουλος (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Αριστερός εξτρέμ: Άγγελος Τσίλης (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)
Καλύτερος αμυντικός: Ανδρέας Αραπακόπουλος (Ολυμπιακός ΣΦΠ/Όμιλος Ξυνή)

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού Σ.Φ.Π./Ομίλου Ξυνή στο πρωτάθλημα της Handball Premier 2019-20:

21.09.2019 1η Αγωνιστική - 12η Αγωνιστική 18.01.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

28.09.2019 2η Αγωνιστική - 13η Αγωνιστική 25.01.2020
Α.Σ.Ε. Δούκα-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

05.10.2019 3η Αγωνιστική - 14η Αγωνιστική 01.02.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Γ.Σ. Δράμα Bianco Monte

12.10.2019 4η Αγωνιστική - 15η Αγωνιστική 08.02.2020
Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

02.11.2019 5η Αγωνιστική - 16η Αγωνιστική 15.02.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Αερωπός Έδεσσας Mandynamic

09.11.2019 6η Αγωνιστική - 17η Αγωνιστική 22.02.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Α.Ε.Σ.Χ. Πυλαίας

16.11.2019 7η Αγωνιστική - 18η Αγωνιστική 29.02.2020
Π.Α.Ο.Κ.-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

23.11.2019 8η Αγωνιστική - 19η Αγωνιστική 04.03.202
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Φαίακας Κέρκυρας

07.12.2019 9η Αγωνιστική - 20η Αγωνιστική 07.03.2020
Άρης Νίκαιας Olympic Diagnostic-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή

14.12.2019 10η Αγωνιστική - 21η Αγωνιστική 18.03.2020
Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή-Α.Ε.Κ.

21.12.2019 11η Αγωνιστική - 22η Αγωνιστική 21.03.2020
Διομήδης Άργους-Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Όμιλος Ξυνή