.
.
Επιστροφή στις νίκες για τους Παίδες στο Καματερό!

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επανήλθαν οι Παίδες του Ολυμπιακού, οι οποίοι επικράτησαν με 40-16 επί του ΓΑΣ Καματερού το απόγευμα του Σαββάτου (26/11) στο Κορωπί, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΧΑ. Ο Αλωπούδης με 12 τέρματα συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη των «ερυθρολεύκων» που πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα, ενώ πλέον η προσοχή στρέφεται στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Νέα Ιωνία.

Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν δυναμικά τον αγώνα στο Καματερό και πήραν προβάδισμα με 5-1 στο ξεκίνημα. Στη συνέχεια, προστάτεψαν με σχετική άνεση το υπέρ τους προβάδισμα και έφτασαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 20-12. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν το ρυθμό που επέβαλαν οι «ερυθρόλευκοι», με την ομάδα του Νίκου Γραμματικού να είναι εξαιρετική σε άμυνα (μόλις 2 γκολ παθητικό στα τελευταία 20' του αγώνα) και συνεπής στην επίθεση, φτάνοντας έτσι στην τελική επικράτηση με το ευρύ σκορ 40-16.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 9-4, 12-7, 14-8, 16-10, 20-12 (ημχ.), 22-13, 27-14, 30-15, 35-15, 38-15, 40-16

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π. (Νίκος Γραμματικός) Ανδριώτης, Καμπόλης, Αλωπούδης 12, Φουσέκας 2, Χρυσούλης 1, Τσολάκης, Στεφανίδης 4, Μαλατράς 4, Τσελεμπής, Ντέρος 8, Γραμματικός 9