.
.
Διπλασίασε τις νίκες, 3-0 και τον ΔΑΟ Ταύρου!

Τη δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς πραγματοποίησε το τμήμα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Γυναικών του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 3-0 του ΔΑΟ Ταύρου το πρωί της Κυριακής (10/10) στην Φλώρινα, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι «ερυθρόλευκες» που μετά τη νίκη του Σαββάτου επί της ΧΑΝΘ- είχαν ρεπό τη 2η αγωνιστική που προηγήθηκε- δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα στην αναμέτρηση με την ομάδα του Ταύρου και πήραν ισάριθμες νίκες με τις Λι Φεν, Ντβόρακ και Κιούφη. Στην πρώτη αναμέτρηση, η Λι Φεν επικράτησε εύκολα με 3-0 σετ (11-4, 11-4, 11-2) της Εξάρχου, δίνοντας στον Θρύλο προβάδισμα στο σκορ. Με το ίδιο σκορ η Ντβόρακ ξεπέρασε γρήγορα το εμπόδιο της Γεωργιάδου, αποτρέποντας μάλιστα την αντίπαλό της να πετύχει πάνω από 3 πόντους σε κάποιο από τα μεταξύ τους σετ (11-3, 11-3, 11-2), για να διαμορφώσει το 2-0 για τον Ολυμπιακό και να «αγκαλιάσει» τη νίκη. Η αναμέτρηση της Κιούφη με την Τρωαδίτη ήταν πιο ανταγωνιστική από τις δύο προηγούμενες, αλλά η ένταση κράτησε μόνο για τα δύο πρώτα σετ. Η αθλήτρια του Ολυμπιακού κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της αντιπάλου της και να πάρει το πρώτο σετ με 13-11, με την Τρωαδίτη να απαντάει με ένα 11-6 και να ισοφαρίζει σε 1-1 τα σετ, δίνοντας εκ νέου ενδιαφέρον στην αναμέτρηση. Η Κιούφη κατάφερε να πάρει το τρίτο σετ με 11-6, για το υπέρ της 2-1, ενώ «καθάρισε» με το ίδιο σκορ και στο τέταρτο σετ, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 σετ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του Γιώργου Χριστοφοράκη με σκορ 3-0.