.
.
Αήττητες Κορασίδες, νίκησαν και στο Κερατσίνι

Το απόλυτο τριών νικών σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Πρωτάθλημα Κορασίδων της ΕΣΚΑΝΑ πέτυχαν το απόγευμα του Σαββάτου (6/11) οι Κορασίδες του Ολυμπιακού, οι οποίες πήραν μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη απέναντι στον Φάρο Κερατσινίου με 36-38, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας του Α’ ομίλου των Κορασίδων Β.

Στο παιχνίδι με τον Φάρο Κερατσινίου οι «ερυθρόλευκες» ξεκίνησαν δυναμικά και πήραν το προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, ενώ έφτασαν στην πρώτη περίοδο να προηγούνται με 9-14. Στην δεύτερη περίοδο, τόσο οι καλές άμυνες, όσο και τα υψηλά ποσοστά αστοχίας και των δύο ομάδων κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα, ωστόσο ο Ολυμπιακός κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα του και πήγε στην ανάπαυλα με το υπέρ το 16-20. Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχες ανέβασαν την πίεση τους και μείωσαν την διαφορά στους 2 πόντους και πήγαν στην τελευταία περίοδο με το σκορ στο 27-25. Εκεί ο Ολυμπιακός έδειξε χαρακτήρα και παρόλο που οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο προβάδισμα του σκορ σχεδόν σε όλο το τελευταίο δεκάλεπτο, οι «ερυθρόλευκες» ήταν αυτές που κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη με 36-38. Για τις Κορασίδες του Θρύλου ακολουθεί η εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΑΟ Βάρης ‘’Ο Αναγύρους’’ το Σάββατο (13/11) στο βοηθητικό γήπεδο του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.